Rok szkolny 2019/20

W dniach 3 - 4 marca 2020 r. odbył się I Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny Młodych Talentów im. Adama Harasiewicza w Rzeszowie, na którym uczennica klasy fortepianu p. E.Wlazło, Hanna Pietrzyk zdobyła wyróżnienie II stopnia.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Dnia 29 lutego br. Odbył się w Łodzi II FESTIWAL MŁODEGO SKRZYPKA IM. PROF. ZENONA PŁOSZAJA. Festiwal ten miał zasięg regionalny i wzięło w nim udział 28 uczniów . Uczniowie reprezentowali szkoły muzyczne z Pabianic, Tuszyna, Sieradza i Łodzi. Pomimo niewielkiej liczby uczestników poziom wykonawczy był wysoki i niełatwo było rywalizować o laury zwycięstwa. Szkołę Muzyczną w Sieradzu reprezentowały trzy uczennice. W młodszej grupie wiekowej III miejsce otrzymała MICHALINA MILAK z klasy skrzypiec p. Małgorzaty Twardowskiej Fronczak.To bardzo dobry wynik gdyż drugiego miejsca w tej grupie nie przyznano. Natomiast w starszej grupie wiekowej uczennica p. Ewy Pławskiej –NATALIA ZAWADZKA dostała II miejsce. Akompaniatorkom naszych laureatek była p. Katarzyna Antoniak- Kropat. Gratulujemy sukcesów uczniom, nauczycielom i rodzicom życząc jednocześnie dalszej owocnej pracy.


W dniach 13 - 14 grudnia 2019 r. w Grudziądzu odbył się VII Grudziądzki Konkurs Skrzypcowy im. Piotra Janowskiego. Natalia Zawadzka z klasy skrzypiec p. E. Pławskiej zdobyła III miejsce.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Piotr Popiel-Machnicki z klasy fortepianu dodatkowego p. M. Miller w dniach 6 - 8 grudnia 2019 r. uczestniczył w V Międzynarodowy Konkursie Pianistycznym w Trzcianie i zdobył tam II miejsce.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!W dniach 28 - 29 listopada 2019 r. odbyły się XXV Słupeckie Spotkania Muzyczne, na których Fryderyk Kowalski, uczeń akordeonu w klasie p. S. Csefalvayovej uzyskał tytuł Laureata.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!16 listopada 2019r w PSM I i II st. W Ostrowie Wielkopolskim odbył Regionalny Konkurs Skrzypcowy ZACZAROWANE SKRZYPCE. Wzięło w nim udział 21 uczniów z 8 szkół. Przewodniczącym Jury był Pan Jakub Śmigielski z PSM I i II st. W Kaliszu. Dzieci grały utwory znanych kompozytorów. Poziom był zróżnicowany, ale młodzi skrzypkowie dzielnie walczyli o tytuł laureata. Taki tytuł zdobyła uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej w Sieradzu Agnieszka Roman z klasy Pani Jolanty Jaros, a Michalina Milak , która uczy się w klasie skrzypiec Pani Małgorzaty Twardowskiej-Fronczak dostała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Natalia Zawadzka z klasy skrzypiec p. E. Pławskiej otrzymała Wyróżnienie podczas odbywających się w dniach 23-25.10.2019 r. Międzynarodowych Spotkań Skrzypcowych „Ku Pamięci Witolda Rowickiego” w Żywcu.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!

Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin 2022
 
Rekrutacja 2022/2023
Biuletyn Informacji Publicznej © 2022  |  Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98-200 Sieradz, ul. Jana Pawła II 48
+48 43 827 17 97,  sekretariat@psmsieradz.pl
Projekt i realizacja MYKK