Rok szkolny 2017/18

Piotr Popiel-Machnicki uczeń akordeonu w klasie p. D. Wlazło otrzymał I nagrodę i I miejsce w odbywającym się w dniach 28-30.05.2018 r. II Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Solcu Kujawskim.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Podczas VI Spotkań Młodych Akordeonistów w Brzezinach, które odbyły się w dniu 28.05.2018 r.Fryderyk Kowalski został Laureatem w Grupie Klas Cyklu Sześcioletniego, a Witold Gaj zdobył Wyróżnienie w Grupie Klasy I Cyklu Czteroletniego. Akordeonistów przygotowała pani S. Csefalvayova.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Odbywający się w dniach 23-26.05.2018 r. VIII Międzynarodowy Konkurs im. J. Garści w Stalowej Woli przyniósł kolejny sukces Natalii Zawadzkiej, uczennicy klasy skrzypiec M. Twardowskiej - Fronczak. Natalka zdobyła podczas tego konkursu III miejsce.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Wyróżnienie na XX Przeglądzie Uczniów Klas Perkusji szkół Muzycznych I st. im. Włodzimierza Skowery w Łodzi, który odbył się 19.05.2018 r. zdobył Franciszek Górski z klasy perkusji p. Pawła Krasińskiego.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Paulina Owczarek uczennica klasy skrzypiec p. Małgorzaty Twardowskiej – Fronczak została laureatem Międzynarodowego Konkursu w ramach Festiwalu PRESTO w Zduńskiej Woli, który odbył się w dniach 18 - 20.05.2018 r.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!W dniu 27.04.2018 r. odbył się III Konkurs Pianistyczny „Solo i w Duecie” w Szafarni. Nasi uczniowie odnieśli kolejne sukcesy. Hanna Pietrzyk – z klasy fortepianu p. E. Wlazło zdobyła I miejsce w grupie pierwszej, a duet: Hanna Pietrzyk – z klasy fortepianu p. E. Wlazło i Wiktor Pietrzyk – z klasy fortepianu p. E. Górskiej zdobył III miejsce w kategorii duety.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Natalia Zawadzka – skrzypce, z klasy p. M. Twardowskiej-Fronczak podczas IX Włocławskich Spotkań Skrzypcowych „Na polską nutę”, które odbyły się w dniach 24-26.04.2018 r. zdobyła IV miejsce w II grupie.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Podczas IV Regionalnych Konfrontacji Duetów Instrumentalnych Szkół Muzycznych I stopnia w Brzezinach, które odbyły się 25.04.2018 r. duet: Paulina Owczarek – skrzypce z klasy p. M. Twardowskiej - Fronczak i Anna Grzelaczyk – fortepian z klasy p. M. Matuszczaka zdobyły wyróżnienie.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!W dniach 18 - 21.04.2018 r. odbył się w Wieliczce Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy "Vivaldi 340", w którym uczennica z klasy skrzypiec p. M. Twardowska-Fronczak Michalina Wieczorek zdobyła wyróżnienie.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!XVI Ogólnopolski Konkurs Smyczkowych Zespołów Kameralnych im. G. Bacewicz w Łodzi, który odbył się 14.04.2018 r. przyniósł kolejne sukcesy naszym uczniom. Duet w składzie Natalia Zawadzka- skrzypce z klasy p. M. Twardowskiej - Fronczak i Maria Kossakowska-fortepian z klasy p. E. Górskiej zdobyły II nagrodę, natomiast Kwartet smyczkowy prowadzony przez p. K. Łatwińskiego w składzie Michalina Wieczorek, Joanna Mroziak, Natalia Zawadzka i Daria Dyja otrzymał IV nagrodę.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!I Festiwal Młodego Skrzypka im. prof. Z. Płoszaja w Łodzi, który odbywał się w dniach 10.04.2018 r.zaowocował zdobyciem III nagrody w grupie starszej i Wyróżnienia za wykonanie utworu polskiego kompozytora dla Michaliny Wieczorek z klasy skrzypiec p. M. Twardowska-Fronczak oraz Wyróżnieniem w grupie młodszej dla Natalii Zawadzkiej z klasy skrzypiec p. M. Twardowska-Fronczak.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Piotr Popiel – Machnicki z klasy akordeonu p. D. Wlazło zdobył I nagrodę w kategorii I podczas XVIII Regionalnych Spotkań Akordeonowych w Piotrkowie Trybunalskim w dniach 6-7.04.2018 r.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Aleksandra Zawadzka z klasy fortepianu p. M. Matuszczaka podczas odbywającego się w dniach 26-27.03.2018 r.XVI Płockegoi Konkursu Muzyki Współczesnej w Płocku otrzymała wyróżnienie.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Aleksandra Zawadzka z klasy fortepianu p. M. Matuszczaka podczas odbywającego się w dniach 14 - 17.03.2018 r.VIII Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej „Srebrna Szybka” w Krakowie otrzymała wyróżnienie.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!


W dniach 30.11 - 01.12.2017 r w Słupcy podczas XXIII Słupeckich Spotkań Muzycznych Piotr Popiel - Machnicki z klasy akordeonu p. D. Wlazło otrzymał dyplom laureata, a wyróżnienie zdobyła Zuzanna Pokornowska z klasy gitary pani M. Łacwik.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Dnia 3.12.2017 r. w Warszawie odbył się XV Makroregionalny Konkurs Duetów Dziecięcych DUETTINO, w którym wzięli udział uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sieradzu. Nagrodę I stopnia otrzymał duet w składzie Natalia Zawadzka uczennica klasy skrzypiec p. Małgorzaty Twardowskiej – Fronczak i Maria Kossakowska uczennica klasy fortepianu p. Elżbiety Górskiej. Natomiast Wyróżnienie dostała Joanna Mroziak z klasy skrzypiec p. Jolanty Jaros i Klara Nowaczyk uczennica klasy fortepianu p. Andrzeja Grześkowiaka. Serdecznie gratulujemy sukcesów.


Dnia 11 listopada 2017 r w Warszawie odbył się III Ogólnopolski Konkurs Instrumentalny „ I Pierwszak Może Być Mistrzem”. Konkurs dedykowany jest dla uczniów klas drugich szkół muzycznych. Odbywa się w jednej z Warszawskich szkół i jest bardzo przyjazny dla dzieci . Wszyscy wykonawcy są uhonorowani pięknymi pamiątkami i otrzymują tytuły Arcymistrza, Supermistrza i Mistrza. Oczekiwanie na werdykt Jury wzbudza wśród wykonawców najwięcej emocji. Jurorami tego konkursu są znani profesorowie Akademii Muzycznych i Szkół Muzycznych w Polsce.
Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Sieradzu reprezentowało troje uczniów uzyskując następujące tytuły:
Supermistrz- Adrian Miłosz z klasy perkusji p. Pawła Krasińskiego,
Mistrz – Kinga Marciniak z klasy skrzypiec p. Małgorzaty Twardowskiej – Fronczak oraz Magdalena Szustak z klasy fortepianu p. Katarzyny Antoniak.
Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów muzycznych.

Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin 2022
 
Rekrutacja 2022/2023
Biuletyn Informacji Publicznej © 2022  |  Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98-200 Sieradz, ul. Jana Pawła II 48
+48 43 827 17 97,  sekretariat@psmsieradz.pl
Projekt i realizacja MYKK