Rok szkolny 2016/17

Adrian Biernacki z klasy gitary p. M. Łacwik zdobył I nagrodę w II kategorii w 3rd International Guitar Competition "Live Guitar", który odbył się w dniach 1 - 7 lipca 2017 r. w Balle - Valle w Chorwacji.


Zofia Michałowicz z klasy fortepianu p. E. Wlazło w dniu 26.05.2017 r. podczas II Wojewódzkiego Konkursu Pianistycznego dla uczniów szkół muzycznych I st. „Polska z Chaczaturianem – 2” w Ostrowie Świętokrzyskim zdobyła:
I miejsce w grupie II Nagrodę Przewodniczącego PO Posła na Sejm RP Grzegorza Schetyny za najlepiej wykonany utwór polskiego kompozytora Nagrodę Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Grigora Szaginiana za najlepiej wykonany utwór Arama Chaczaturiana GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Aleksandra Zawadzka z klasy fortepianu p. M. Matuszczaka podczas odbywającego się w dniach 31.05-02.06.2017 r. IV Ogólnopolskiego Konkursu im. Moniki Sikorskiej-Wojtacha w Wieliczce zdobyła II miejsce.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Piotr Popiel-Machnicki z klasy akordeonu p. D. Wlazło na V Spotkania Młodych Akordeonistów w Brzezinach, które odbyły się 31.05.2017 r. otrzymał wyróżnienie specjalne.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Chór pod dyrekcją p. M. Wrzesińskiej w dniu 20.05.2017 r. podczas VII Przeglądu Chórów Szkół Muzycznych I st. Region Łódzki w Skierniewicach zdobył III miejsce.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!W dniu 22.05.2017 r. odbył się IV Konkurs Muzyki barokowej w Ostrołęce, podczas którego Zofia Michałowicz z klasy fortepianu p. E. Wlazło zdobyła II miejsce, a Aleksandra Zawadzka z klasy fortepianu p. M. Matuszczaka otrzymała wyróżnienie.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Zofia Michałowicz z klasy fortepianu p. E. Wlazło została zakwalifikowana i brała udział w 25 Jubileuszowym Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni, który odbywał się w dniach 18-21.05.2017 r.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Zofia Michałowicz z klasy fortepianu p. E. Wlazło 10.05.5017 r.brała udział w III Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Aleksandra Tansmana w Łodzi i otrzymała wyróżnienie.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Adrian Biernacki z klasy gitary p. M. Łacwik w dniach 19-21.05.2017 r. podczas Tczewskiego Festiwalu Gitarowego - II Międzynarodowy Konkurs Gitarowy w Tczewie zdobył III miejsce.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Natalia Zawadzka z klasy skrzypiec p. M. Twardowskiej - Fronczak podczas XVII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego „Janko Muzykant” w Sochaczewie odbywającego się w dniach 15-16.05.2017r. zdobyła I miejsce w grupie młodszej.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Adrian Biernacki z klasy gitary p. M. Łacwik w dniu 13.05.2017 r. podczas XIV International Classical Guitar Competition „Enrico Mercatali” Gorizia - Italy zdobył II nagrodę.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Natalia Zawadzka z klasy skrzypiec p. M. Twardowskiej - Fronczak w dniu 8.05.2017 r. otrzymała I miejsce na XVIII Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym dla klas II - III w Żywcu.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!


W Szafarni 28.04.2017 r. odbył się II Konkurs Pianistyczny „Solo i w Duecie”. Uczniowie fortepianu z klasy p. E. Wlazło - Zofia Michałowicz zdobyła I miejsce, a Stanisław Michałowicz otrzymał wyróżnienie.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!W dniach 27-28.04.2017 r. w Frydek-Mistek Czechy odbył się Międzynarodowy Konkurs Gitarowy im. Fernanda Sora, na którym Adrian Biernacki z klasy gitary p. M. Łacwik otrzymał Wyróżnienie I stopnia.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!W dniach 27-28.04.2017 r.w Brodnicy odbył się III Ogólnopolski Konkurs Perkusyjny Młodzi Mistrzowie Perkusji, podczas których kwartet perkusyjny w składzie Amelia Sobanek, Oksana Szymańska, Mateusz Chudzik, Patryk Boczkowski zdobył II miejsce, natomiast Amelia Sobanek zdobyła wyróżnienie. Nauczycielem młodzieży jest pan P. Krasiński.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Nauczyciel fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu pan Marek Matuszczak otrzymał wyróżnienie w konkursie „eMuse Online Music Competition 2017”. Wiadomość ta dotarła do nas w niedzielę 30 kwietnia. W tym dniu organizatorzy konkursu ogłosili wyniki prac międzynarodowego jury.
Konkurs dla wykonawców muzyki klasycznej „eMuse” przeprowadzany jest online każdego roku. Poprzez umieszczenie od jednego do trzech filmów w internecie można konkurować z muzykami z całego świata. Dzięki internetowi, który stał się integralną częścią współczesnego życia, „eMuse” otwiera nowe perspektywy i nowe możliwości dla muzyków na całym świecie. Nagrodą główną w konkursie jest solowy występ w sali koncertowej Muzeum na Akropolu w Atenach, Grecja. Inne nagrody to udział w festiwalu lato Megaro Gyzi w Santorini, występ w Muzeum Bizantyjskim w Atenach i Niko Art Gallery w Moskwie.
Marek Matuszczak zdobył wyróżnienie wykonując następujące utwory:
1. Mikalojus Konstantinas Ciurlionis - The Sea op. 28, No. 317
cz. I Moderato
cz II Andante
cz III Allegro impetuoso
2. Arno Babajanyan - Elegy
3. Dmitrij Szostakowicz - Sonata op.12, No. 1
Poniższe linki prowadzą do nagrodzonych wykonań

www.youtube.com/watch /> www.youtube.com/watch /> www.youtube.com/watch />
Warto przypomnieć, iż jest to kolejne międzynarodowe wyróżnienie pana Marka Matuszczaka. W roku 2016 zdobył III miejsce na IV International Master Competition for Music Teachers oraz wyróżnienie podczas IV Międzynarodowego Konkursu Dla Młodych Pianistów i Nauczycieli Pianistów dedykowanemu Aldonie Dvarionaite w Visaginas na Litwie. W roku 2015 został laureatem I nagrody na XV Międzynarodowym Konkursie – Festiwalu MUSIC WITHOUT LIMITS w Druskiennikach na Litwie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W dniach 25 - 27.04.2017 r. odbyły się we Włocławku VIII Ogólnopolskie Spotkania Skrzypcowe "Tańce świata". Wzięły w nich udział z sukcesem uczennice klasy skrzypiec p. M. Twardowskiej - Fronczak. Michalina Wieczorek z klasy V zdobyła wyróżnienie, a Natalia Zawadzka z klasy II otrzymała III miejsce. Nagrodzonym uczennicom akompaniowała p. K. Antoniak.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Podczas IX Wiosennego Konkursu Gitarowego w Szczecinie, który odbył się w dniach 7-9.04.2017 r .Adrian Biernacki z klasy gitary p. M. Łacwik zdobył III miejsce.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!W dniach 5-6.04.2017 r. odbył się IX Ogólnopolski Festiwal Gitarowy „Gitara na kresach 2017” w Chełmie, na którym Adrian Biernacki z klasy gitary p. M. Łacwik zdobył III miejsce.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Stanisław Michałowicz z klasy fortepianu p. E. Wlazło podczas XIII Regionalnego Konkursu Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I st. w Tarnobrzegu w dniu 04.04.2017 r. zdobył wyróżnienie.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Zofia Michałowicz z klasy fortepianu p. E. Wlazło zdobyła II miejsce podczas „Dziecięcych Interpretacji Muzycznych” Tarnobrzeg 2017.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Maria Kossakowska z klasy fortepianu p. E. Górskiej otrzymała wyróżnienie podczas Festiwalu Wykonawstwa Utworu Kompozytora Polskiego w Kutnie w dniu 04.04.2017 r.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Zofia Michałowicz z klasy fortepianu p. E. Wlazło podczas Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Muzycznej Krasiczyn - Przemyśl odbywającego się w dniach 30.03 - 01.04.2017 r. zdobyła I miejsce oraz Małego Mistrza Interpretacji Muzycznej.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Aleksandra Zawadzka z klasy fortepianu p. M. Matuszczaka podczas odbywającego się w dniach 27 - 28 marca 2017 r. XV Płockiego Konkursu Muzyki Współczesnej zdobyła I miejsce i Nagrodę Specjalną dla najlepszego uczestnika.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!W dniu18.03.2017 r. odbył się XVIII Rybnicki Festiwal Młodych Talentów im. I. Jeszki w Rybniku, na którym Zofia Michałowicz z klasy fortepianu p. E. Wlazło zdobyła I nagrodę, a jej brat Stanisław Michałowicz z klasy fortepianu p. E. Wlazło zdobył III miejsce.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Zofia Michałowicz z klasy fortepianu p. E. Wlazło w dniu 17.03.2017 r. została Laureatką XII Ogólnopolskich „Łowieckich” Prezentacji Miniatur Fortepianowych we Wrocławiu.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Duet: Wojciech Wieczorek z klasy perkusji p. P. Krasińskiego i Tymon Modrzejewski z klasy fortepianu p. E. Wlazło w dniu 11.03.2017 r. na III Ogólnopolskich Konfrontacjach Duetów „Perkusja i ….” w Warszawie otrzymali wyróżnienie.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!III Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. F. Chopina w Turznie, który odbył się w dniu 26.02.2017 r przyniósł Zofii Michałowicz z klasy fortepianu p. E. Wlazło III miejsce w kategorii I.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu w dniu 13.01.2017 r.w Plebiscycie „Sieradz lubię” została uhonorowana Nagrodą Specjalną Prezydenta Miasta Sieradza.


III Zgierskie Spotkania Młodych Wiolinistów „Solo i na dwa smyki” odbywające się 21.12.2016 r. w Zgierzu stały się miejscem tryumfu dla Michaliny Wieczorek z klasy skrzypiec p. M. Twardowska-Fronczak, która zdobyła I miejsce i dla Joanny Mroziak z klasy skrzypiec p. J. Jaros, która zdobyła III miejsce.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Stanisław Michałowicz z klasy fortepianu p. E. Wlazło podczas XIII Muzycznych Spotkań Najmłodszych Pianistów w Sieradzu, które odbyły się w dniach 16-17.12.2016r. otrzymała wyróżnienie w grupie II.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Wiktoria Piechota z klasy fortepianu p. E. Wlazło podczas XIII Muzycznych Spotkań Najmłodszych Pianistów w Sieradzu, które odbyły się w dniach 16-17.12.2016r. otrzymała wyróżnienie w grupie I.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Regionalne Przesłuchania CEA Uczniów Szkół Muzycznych I st. Instrumentów Dętych Blaszanych w Skierniewicach odbywały się w dniach 15-16.12.2016r. Uczniowie pana D. Michaluka Filip Piesyk - sakshorn i Marcin Makówka - trąbka zdobyli wyróżnienia.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Podczas III Zgierskich Spotkań Młodych Wiolinistów w Zgierzu w dniu 21 grudnia 2016 r. uczennica klasy IV c - VI z klasy skrzypiec p. J. Jaros
Joanna Mroziak zdobyła III miejsce w grupie młodszej, a uczennica klasy V c - VI, która pracuje pod kierunkiem p. M. Twardowskiej - Fronczak
Michalina Wieczorek zdobyła I miejsce w grupie starszej.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!W dniach 16 - 17 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbywały się XIII Muzyczne Spotkania Najmłodszych Pianistów. Uczniowie pani Ewy Wlazło:
Wiktoria Piechota z klasy II Stanisław Michałowicz z klasy III otrzymali wyróżnienia.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!XXII Słupeckie Spotkania Muzyczne w Słupcy, które odbyły się w dniach 2 - 3.12.2016 r. okazały się szczęśliwe dla naszych uczniów.
Piotr Popiel-Machnicki z klasy akordeonu p. D. Wlazło został Laureatem w grupie II Adrian Biernacki z klasy gitary p. M. Łacwik został Laureatem I nagrody w grupie III GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Uczennica fortepianu p. E. Wlazło Zofia Michałowicz podczas XI Konkursu Pianistycznego „Muzyka Krajów Nadbałtyckich” w Wejherowie w dniu 17.11.2016 r. zdobyła wyróżnienie.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!W dniach 2-4.XII br. odbył się w Warszawie XIV Makroregionalny Konkurs Duetów Dziecięcych DUETTINO . Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Sieradzu reprezentowało 6 duetów i wszystkie wróciły do szkoły z nagrodami. Nasi uczniowie rywalizowali w gronie 103 duetów tak więc ich sukces jest tym bardziej znaczący. Reprezentowane były klasy skrzypiec, fortepianu, fletu, perkusji. I tak duet: Natalia Zawadzka kl. II- skrzypce z kl. P. Małgorzaty Twardowskiej – Fronczak i Maria Kossakowska kl. III- fortepian klasa p. Elzbiety Górskiej Otrzymał Nagrodę I stopnia oraz Nagrodę Specjalną , którą jest występ na koncercie w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Poza tym Tymon Modrzejewski klasa fortepianu p. Ewy Wlazło i Wojciech Wieczorek klasa perkusji p. Pawła Krasińskiego również otrzymali Nagrodę I stopnia; Nagrodę II stopnia otrzymały duety: Paulina Owczarek z klasy skrzypiec p. Małgorzaty Twardowskiej – Fronczak i Anna Grzelaczyk z klasy fortepianu p. Marka Matuszczaka; Maria Bryczyńska z klasy fletu p. Mileny Jastrząbek i Maria Kossakowska z klasy fortepianu p. Elżbiety Górskiej; Amelia Sobanek z klasy perkusji p. Pawła Krasińskiego i Zofia Michałowicz z klasy fortepianu p. Ewy Wlazło. Nagrodę III stopnia dostał duet w składzie Michalina Wieczorek z klasy skrzypiec p. Małgorzaty Twardowskiej – Fronczak i Aleksandra Zawadzka z klasy fortepianu p. Marka Matuszczaka. Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesów i życzymy wytrwałości w dalszej pracy nad rozwojem swoich umiejętności muzycznych.


Grupa uczniów naszej szkoły w dniu 12.11.2016 r wzięła udział w II Ogólnopolskim Konkursie Instrumentalnym „I Pierwszak Może Być Mistrzem” w Warszawie. Efektem ich występu były przyznane nagrody:

  • Wiktoria Wyduba z klasy skrzypiec p. M. Twardowskiej - Fronczak otrzymała Tytuł Super Mistrza
  • Anna Grzelaczyk z klasy fortepianu p. M. Matuszczaka zdobyła Tytuł Małego Mistrza
  • Maja Wiktorska i Oliwia Gruchot z klasy skrzypiec p. J. Jaros zostały nagrodzone Tytułem Mistrza GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Kolejny sukces na swoim koncie odnotowała Zofia Michałowicz z klasy fortepianu p. E. Wlazło.Podczas II Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Iwony Kuźmy w Krakowie zdobyła wyróżnienie.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!


W dniu 6 listopada 2016 r. Adrian Biernacki z klasy gitary pani M. Łacwik wystąpił na Międzynarodowym Festiwalu Gitary Klasycznej w Bratysławie zdobywając IV miejsce.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!!!!!Miło nam poinformować, iż nasz nauczyciel fortepianu, pan Marek Matuszczak, odniósł kolejny, artystyczny sukces.
W dniach 25 – 27 – października 2016 r. podczas IV Międzynarodowego Konkursu Dla Młodych Pianistów i Nauczycieli Pianistów dedykowanemu Aldonie Dvarionaite w Visaginas na Litwie pan Marek Matuszczak otrzymał wyróżnienie.
Przypomnijmy, iż pan Marek Matuszczak wiosną tego roku zdobył III miejsce na IV International Master Competition for Music Teachers, a w roku 2015 został laureatem I nagrody na XV Międzynarodowym Konkursie – Festiwalu MUSIC WITHOUT LIMITS w Druskiennikach na Litwie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 
Biuletyn Informacji Publicznej © 2021  |  Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98-200 Sieradz, ul. Jana Pawła II 48
+48 43 827 17 97,  sekretariat@psmsieradz.pl
Projekt i realizacja MYKK