Koncerty T.M. FERMATA

Międzynarodowy Dzień Muzyki

 

To był wspaniały wieczór z piosenką francuską. Tym razem w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej swoim talentem i pasją dzieliła się z sieradzką publicznością Daria Zaradkiewicz. Klimat paryskich ulic malował dźwiękami akordeonu akompaniujący wokalistce Paweł Nowak. Dyskretny bas Pawła Urowskiego dopełniał całości dzieła.

Pretekstem do zorganizowania koncertu był Międzynarodowy Dzień Muzyki. To za sprawą Międzynarodowej Rady Muzyki (IMC) działającej przy UNESCO z inicjatywy światowej sławy skrzypka i dyrygenta Yehudiego Menuhina w roku 1975 dzień 1 października ustanowiono muzycznym świętem. Celem przyświecającym pomysłodawcom było pokazanie piękna muzyki oraz jakie dobro i siłę ona w sobie kryje. Międzynarodowy Dzień Muzyki jest okazją do promowania muzyków i ciekawych projektów muzycznych.

Daria Zaradkiewicz oczarowała nas swym głosem prezentując piosenki z repertuaru Edith Piaf, Josephiny Baker czy Zaz.

Klimat francuskiej piosenki doskonale uchwycił w swojej kompozycji Paweł Nowak. Była to „Kołysanka”.

Paweł Nowak i Paweł Urowski to muzycy jazzowi. Podczas koncertu nie zabrakło świetnych improwizowanych solówek obu panów.

Oczywiści taki koncert zakończył się bisem. Publiczność dała się namówić i śpiewała wraz z solistką refren „Champs-Élysées”.

Organizatorem Międzynarodowego Dnia Muzyki było Towarzystwo Muzyczne FERMATA przy współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I st. w Sieradzu. Od wielu lat przedsięwzięcie finansowo wspiera Urząd Miasta Sieradza w ramach realizacji Zadania nr 3 – WZBOGACANIE ŻYCIA SIERADZAN POPRZEZ IMPREZY KULTURALNE za co serdecznie dziękujemy.
Podziękowania składamy również regionalnej rozgłośni radiowej NASZE RADIO za patronat medialny.

 

 

 

 

Dobie COVID-19 robimy co możemy:

 

Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy na koncercie w szkole muzycznej, ale póki co pozostają nam wspomnienia. Oto kilka ostatnio zarejestrowanych koncertów:

i jeszcze wiele, wiele innych. Proszę szukać w serwisie YouTube.

 
Biuletyn Informacji Publicznej © 2021  |  Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98-200 Sieradz, ul. Jana Pawła II 48
+48 43 827 17 97,  sekretariat@psmsieradz.pl
Projekt i realizacja MYKK