Koncerty T.M. FERMATA

 

Szanowni Państwo, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią mamy zaszczyt zaprosić Państwa na siódmą edycję muzycznych spotkań akordeonistów pod nazwą „Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem”.

W bieżącym roku spotkajmy się w środę, 19 maja w PSM I st. w Sieradzu.

Oprócz koncertu uczniów w programie „Cyi” znajdzie się wykład Pawła A. Nowaka, warsztaty dla zespołów akordeonowych, a na zakończenie nasz gość zagra krótki recital.

Paweł A. Nowak – akordeonista, bandoneonista, pedagog, kompozytor, aranżer, animator kultury i kolekcjoner akordeonów.

Absolwent OSM I i II st. im F. Nowowiejskiego w Gdańsku (klasa akordeonu prof. K. Olczaka oraz Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku (klasa akordeonu prof. E. Rosińskiej). Nauczyciel akordeonu w PSM i I i II st. w Słupsku, filia w Bytowie.

Laureat kilkunastu nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach akordeonowych.

Pomysłodawca i współtwórca jedynego w Polsce Muzeum Akordeonu w Kościerzynie, właściciel liczącej ponad 300 sztuk kolekcji akordeonów. Organizator Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie na Kaszubach, który odbywa się od 2003 roku.

Od kilkunastu lat prowadzi ogólnopolskie wydarzenie związane z Biciem Rekordu Polski w jednoczesnej grze na akordeonach, które odbywa się co roku w marcu podczas Dnia Jedności Kaszubów.

Jest współautorem audycji „Jazz na akordeon”, która emitowana była regularnie przez 4 lata od marca 2009 roku w Radiu Gdańsk.

Koncertuje w kraju i Europie, grając od 50 do 80 koncertów rocznie. Występuje solo, z orkiestrami oraz zespołami takimi jak: Cuarteto Re!Tango, Klezmoret, L’Aperitif i Almost Jazz Group. Od 2009 roku współpracuje z Dorotą Lulką, tworząc z nią ceniony w całej Polsce projekt „Piaf po polsku”. Współpracuje także z Tomaszem Olszewskim, Leszkiem Dranickim, Orkiestrą Kameralną Progress i Bellcanti. Występował również z Richardem Galliano, Erwinem Schrottem, Kroke, Jackiem Cyganem i Leopoldem Kozłowskim.

Na swoim koncie ma kilkanaście płyt. Specjalizuje się w tangu, jazzie i – charakterystycznym dla akordeonu – francuskim stylu musette. (więcej informacji na stronie www.pawelnowak.pl)

 

Program:

10:00 – powitanie uczestników i multimedialny wykład Pawła A. Nowaka o historii akordeonu i muzyki akordeonowej

13:00 – przerwa obiadowa

14:00 – warsztaty akordeonowe – zespoły

16:00 – koncert uczniów szkół muzycznych w Pabianicach, Zduńskiej Woli, Wieluniu i Sieradzu

17:00 – podwieczorek

18:00 – koncert zespołów akordeonowych i recital Pawła A. Nowaka

 

Wszyscy miłośnicy akordeonu mogą wziąć udział w każdej części spotkań, ale na koncert Pawła A. Nowaka należy zaopatrzyć się w bezpłatne wejściówki, które będą dostępne w sekretariacie szkoły.

Organizację tegorocznych spotkań akordeonistów wsparł finansowo Urząd Miasta w Sieradzu w ramach zadania nr 2 – WZBOGACANIE ŻYCIA SIERADZAN POPRZEZ IMPREZY KULTURALNE.

Organizatorem „Cyi w Sieradzu” są Towarzystwo Muzyczne FERMATA i Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Sieradzu.

Przebieg spotkania i koncertu będzie relacjonować dla Państwa rozgłośnia radiowa „Nasze Radio”. Prosimy nastawić radioodbiorniki na 104,7 FM.

Spotykamy się 19 maja 2022 r. o 10:00 – serdecznie zapraszamy.

Wczoraj, 17 stycznia 2022 r. w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu wystąpiła grupa Overdrive Fun Studio & Friends.
Zespół wykonał znane piosenki zimowe i świąteczne w ciekawych stylistycznie aranżacjach.
Zespół wystąpił w składzie:  Paulina Owczarek - śpiew, Klaudia Dróżdż - śpiew, Paweł Krasiński - gitara, Michał Grzybek - bas, Przemysław Ruta - instrumenty klawiszowe, Szymon Jaroszewski - perkusja
Członkowie zespołu są od wielu lat związani z sieradzką szkołą. Klaudia to absolwentka, Michał to były uczeń, Przemek były nauczyciel, a Paweł to absolwent i nauczyciel.
Publiczności bardzo się podobało, zespół bisował nawet dwa razy. Na sali był komplet słuchaczy.
Dla osób, które z powodu ograniczonej ilości miejsc na widowni ze względu na pandemię nie mogły wziąć udziału w koncercie oraz dla tych, którzy chcą "przeżyć to jeszcze raz" proponujemy odwiedzenie strony na YT gdzie można część nagrań zespołu:

www.overdrivefunstudio.com

 

 

 

 

Dobie COVID-19 robimy co możemy:

 

Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy na koncercie w szkole muzycznej, ale póki co pozostają nam wspomnienia. Oto kilka ostatnio zarejestrowanych koncertów:

i jeszcze wiele, wiele innych. Proszę szukać w serwisie YouTube.

Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin 2022
 
Rekrutacja 2022/2023
Biuletyn Informacji Publicznej © 2022  |  Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98-200 Sieradz, ul. Jana Pawła II 48
+48 43 827 17 97,  sekretariat@psmsieradz.pl
Projekt i realizacja MYKK