Cyja w Sieradzu

Szanowni Państwo, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią mamy zaszczyt zaprosić Państwa na siódmą edycję muzycznych spotkań akordeonistów pod nazwą „Cyja  w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem”.
    W bieżącym roku spotkajmy się w środę, 19 maja w PSM I st. w Sieradzu.
    Oprócz koncertu uczniów w programie „Cyi” znajdzie się wykład Pawła A. Nowaka, warsztaty dla zespołów akordeonowych, a na zakończenie nasz gość zagra krótki recital.
    Paweł A. Nowak – akordeonista, bandoneonista, pedagog, kompozytor, aranżer, animator kultury i kolekcjoner akordeonów.
Absolwent OSM I i II st. im F. Nowowiejskiego w Gdańsku (klasa akordeonu prof. K. Olczaka oraz Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku (klasa akordeonu prof. E. Rosińskiej). Nauczyciel akordeonu w PSM i I i II st. w Słupsku, filia w Bytowie.
Laureat kilkunastu nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach akordeonowych.
Pomysłodawca i współtwórca jedynego w Polsce Muzeum Akordeonu w Kościerzynie, właściciel liczącej ponad 300 sztuk kolekcji akordeonów. Organizator Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie na Kaszubach, który odbywa się od 2003 roku.
Od kilkunastu lat prowadzi ogólnopolskie wydarzenie związane z Biciem Rekordu Polski w jednoczesnej grze na akordeonach, które odbywa się co roku w marcu podczas Dnia Jedności Kaszubów.
Jest współautorem audycji „Jazz na akordeon”, która emitowana była regularnie przez 4 lata od marca 2009 roku w Radiu Gdańsk.
Koncertuje w kraju i Europie, grając od 50 do 80 koncertów rocznie. Występuje solo, z orkiestrami oraz zespołami takimi jak: Cuarteto Re!Tango, Klezmoret, L’Aperitif i Almost Jazz Group. Od 2009 roku współpracuje z Dorotą Lulką, tworząc z nią ceniony w całej Polsce projekt „Piaf po polsku”. Współpracuje także z Tomaszem Olszewskim, Leszkiem Dranickim, Orkiestrą Kameralną Progress i Bellcanti. Występował również z Richardem Galliano, Erwinem Schrottem, Kroke, Jackiem Cyganem i Leopoldem Kozłowskim.
Na swoim koncie ma kilkanaście płyt. Specjalizuje się w tangu, jazzie i – charakterystycznym dla akordeonu – francuskim stylu musette. (więcej informacji na stronie www.pawelnowak.pl)

Program:
10:00 – powitanie uczestników i multimedialny wykład  Pawła A. Nowaka o historii akordeonu       i muzyki akordeonowej
13:00 – przerwa obiadowa
14:00 – warsztaty akordeonowe – zespoły
16:00 – koncert uczniów szkół muzycznych w Pabianicach, Zduńskiej Woli, Wieluniu i Sieradzu
17:00 – podwieczorek
18:00 – koncert zespołów akordeonowych i recital Pawła A. Nowaka

Wszyscy miłośnicy akordeonu mogą wziąć udział w każdej części spotkań, ale na koncert Pawła A. Nowaka należy zaopatrzyć się w bezpłatne wejściówki, które będą dostępne w sekretariacie szkoły.
Organizację tegorocznych spotkań akordeonistów wsparł finansowo Urząd Miasta w Sieradzu w ramach zadania nr 2 – WZBOGACANIE ŻYCIA SIERADZAN POPRZEZ IMPREZY KULTURALNE.
Organizatorem „Cyi w Sieradzu” są Towarzystwo Muzyczne FERMATA i Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Sieradzu.
Przebieg spotkania i koncertu będzie relacjonować dla Państwa rozgłośnia radiowa „Nasze Radio”. Prosimy nastawić radioodbiorniki na 104,7 FM.
    Spotykamy się 19 maja 2022 r. o 10:00 – serdecznie zapraszamy.

Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin 2022
 
Rekrutacja 2022/2023
Biuletyn Informacji Publicznej © 2022  |  Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98-200 Sieradz, ul. Jana Pawła II 48
+48 43 827 17 97,  sekretariat@psmsieradz.pl
Projekt i realizacja MYKK