Strona główna      |       Kontakt      |       Mapa serwisu
Newsletter

Nowości, informacje, koncerty wprost do twojej skrzynki e-mail. Zapisz się do bezpłatnego biuletynu informacyjnego.

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 - 17:35

NOWOŚCI

NASI MISTRZOWIE
| 12.11.2017 - 13:29

Dnia 11 listopada 2017 r w Warszawie odbył się III Ogólnopolski Konkurs Instrumentalny „ I Pierwszak Może Być Mistrzem”. Konkurs dedykowany jest dla uczniów klas drugich szkół muzycznych. Odbywa się w jednej z Warszawskich szkół i jest bardzo przyjazny dla dzieci . Wszyscy wykonawcy są uhonorowani pięknymi pamiątkami i otrzymują tytuły Arcymistrza, Supermistrza i Mistrza. Oczekiwanie na werdykt Jury wzbudza wśród wykonawców najwięcej emocji. Jurorami tego konkursu są znani profesorowie Akademii Muzycznych i Szkół Muzycznych w Polsce.
Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Sieradzu reprezentowało troje uczniów uzyskując następujące tytuły:
Supermistrz- Adrian Miłosz z klasy perkusji p. Pawła Krasińskiego,
Mistrz – Kinga Marciniak z klasy skrzypiec p. Małgorzaty Twardowskiej – Fronczak oraz Magdalena Szustak z klasy fortepianu p. Katarzyny Antoniak.
Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów muzycznych.sieradz.com.pl/wiadomosci/sieradz/7938,sukces-uczniow-szkoly-muzycznej.html
www.nasze.fm/news,26807
www.sieradz.eu/pl/news/m%C5%82odzi-muzycy-z-sieradza-docenieni
infotydzien.info/index.php /> www.sieradztomy.pl/2017/11/mistrzowie-z-sieradza.html#


MUZYCZNE HORYZONTY - TUBIS TRIO
| 02.11.2017 - 10:10

Już wkrótce na scenie Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu odbędzie się drugi koncert z cyklu „Muzyczne Horyzonty”. Zgodnie z założeniami organizatorów, cykl „Muzyczne Horyzonty” jest bardzo pojemny stylistycznie – warunek jest jeden – musi być to dobra muzyka. I tak właśnie będzie w piątek 24 listopada o godzinie 19:00. Przed sieradzką publicznością wystąpi „TUBIS TRIO” w składzie Maciej Tubis – fortepian, Paweł Puszczało – kontrabas, Przemek Pacan – perkusja. Koncert w Sieradzu będzie klamrą spinającą dwie trasy koncertowe, które zespół odbył w październiku i w listopadzie, promujące najnowszą płytę grupy „The Truth”.

Po wydaniu płyty koncertowej „Live In Luxembourg” zespół powraca z pierwszą płytą studyjną. „The Truth” jest jego debiutem w holenderskiej wytwórni Challenge Records. Płyta ukazała się 8 września 2017 roku. Nagranie zawiera 10 kompozycji autorskich Macieja Tubisa, które wyróżniają się dużą melodyjnością wymykając się typowo jazzowej estetyce. Jednak improwizacja jest najważniejszą częścią tej muzyki, definiującą jednocześnie stylistykę. „To jest nasza historia, nasze emocje. Żadnej chłodnej kalkulacji. Żywa reakcja publiczności na naszych koncertach to potwierdza. Chcemy naszą radością z muzykowania podzielić się z innymi. Jazz, nie jazz. Nie ma znaczenia. Liczy się tylko prawda.”

Płyta została bardzo ciepło przyjęta przez publiczność, nawet krytycy wyrażają się o niej bardzo pozytywnie. Światowy portal jazzowy Geno Thackera napisał:
The Truth proponuje całą gamę podskórnych niuansów, będąc równocześnie znakomitą ofertą dla ludzi, którzy nie są na co dzień fanami jazzu. To urzekający i autentycznie pozytywny album dla ludzi o wszystkich gustach muzycznych.
A Marek Sierocki w Teleekspresie tak rekomendował tę płytę:
To znakomity krążek! Świetne kompozycje. Raz jeszcze okazuje się, że w muzyce, również jazzowej, ważne są melodie. Płyta jest fantastycznie nagrana. Światowe brzmienie.

Organizatorem koncertu jest Towarzystwo Muzyczne FERMATA wraz z PSM I st. w Sieradzu. Patronat radiowy nad wydarzaniem objęła rozgłośnia „Nasze Radio” i tam wkrótce będzie można posłuchać kompozycji Macieja Tubisa. Sponsorem imprezy jest MPWiK w Sieradzu.

Zapraszamy 24 listopada 2017 r. o godzinie 19:00 do Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu przy ulicy Jana Pawła II 48. Bilety w cenie 20,00 zł (normalny) i 10,00 zł (ulgowy dla uczniów, studentów i seniorów) można nabyć w sekretariacie szkoły muzycznej od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 18:00.

„TUBIS TRIO” w Sieradzu – tego nie możesz przegapić!www.koncertomania.pl/koncert/2127339/tubis-trio-sieradz-24-11-2017.html
regionkultury.pl/Infoglob/NewsList/NewsItem.aspx /> www.nasze.fm/news,26747
www.dziejesie.eu/
www.facebook.com/permalink.php /> infotydzien.info/index.php /> www.bpsieradz.pl/index.php/16-nowiny/nowiny/732Tubis Trio - zapowiedź

Fot. Piotr RomanowskiFot. Piotr RomanowskiFot. Wojciech KusińskiFot. Wojciech Kusiński

OGNISKO MUZYCZNE ZAPRASZA
| 30.09.2016 - 11:36

Ognisko Muzyczne przy Towarzystwie Muzycznym FERMATA zaprasza na zajęcia z tańca nowoczesnego.
Planujemy utworzyć 4 grupy (po 10 – 15 osób) wiekowe:
dzieci do 7 lat dzieci w wieku 8 – 11 lat młodzież w wieku 12 – 16 lat dorośli w wieku 17 do 150 ;) Zapisy w sekretariacie w październiku.
Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu (poniedziałek) w wymiarze 1 godziny od listopada.
Koszt 50 zł od osoby na miesiąc.

informacje pod numerem telefonu 43/8271797
oraz w sekretariacie PSM I st. w SieradzuZachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do pojęcia nauki gry w Ognisku Muzycznym na następujących instrumentach:
gitara gitara basowa śpiew - w tym karaoke keyboard akordeon saksofon perkusja flet klarnet wiolonczela skrzypce fortepian
informacje pod numerem telefonu 43/8271797
oraz w sekretariacie PSM I st. w Sieradzu

Nr konta bankowego Towarzystwa Muzycznego FERMATA
PEKAO S.A. o/Sieradz
14 1240 3275 1111 0000 2912 8127Projekt i realizacja VEGA.NET.PL
Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98 - 200 Sieradz | ul. Jana Pawła II 48
tel/fax +48 43 / 827 - 17 - 97
E-mail: psms@poczta.onet.pl | sekretariat@psmsieradz.pl
Internet: www.psmsieradz.pl