Strona główna      |       Kontakt      |       Mapa serwisu
Newsletter

Nowości, informacje, koncerty wprost do twojej skrzynki e-mail. Zapisz się do bezpłatnego biuletynu informacyjnego.

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2016 - 11:23

NOWOŚCI

WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE DLA NAUCZYCIELI
| 25.09.2016 - 11:08

”TREMA WARTOŚCIĄ POZYTYWNĄ, CZY NEGATYWNĄ? PRACA Z TREMĄ”

SZKOLENIE DLA DYREKTORÓW I NAUCZYCIELI SZKÓŁ ARTYSTYCZNYCH REGIONU ŁÓDZKIEGOTowarzystwo Muzyczne „Fermata” i Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu
oraz Wizytator CEA Regionu Łódzkiego i Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna CEA z siedzibą w Zduńskiej Woli byli organizatorami szkolenia adresowanego do dyrektorów i nauczycieli szkół artystycznych Regionu Łódzkiego.
Organizatorów i uczestników swoją obecnością na szkoleniu zaszczyciła Pani Danuta Podgórska, Naczelnik wydziału III nadzoru pedagogicznego (Makroregionu południowo -Zachodniego CEA) oraz Pan Marcin Walicki, Wizytator Regionu XIII.
Przygotowanie i prowadzenie szkolenia powierzono psychologowi Elżbiecie Olejniczak – prowadzącej SPPP CEA w Zduńskiej Woli. Składało się ono z dwóch części: wykładu i warsztatu psychologicznego. Wykład prowadziła mgr Elżbieta Olejniczak. Warsztaty psychologiczne prowadziły: mgr Barbara Wojtanowska – Janusz - prowadząca SPPP CEA w Lublinie, mgr Anastazja Radzio – psycholog OSM w Łodzi oraz wykładowca.
Organizacja szkolenia była odpowiedzią organizatorów na zgłaszane zapotrzebowanie nauczycieli szkół artystycznych. Uwzględniono w nim spostrzeżenia płynące nie tylko ze środowiska szkół muzycznych ale również baletowych i plastycznych. Celem wykładu było uporządkowanie lub uzupełnienie wiedzy uczestników dotyczącej mechanizmów stresu ekspozycyjnego i zasad sprzyjających jego obniżaniu do poziomu tzw. tremy konstruktywnej, adaptacyjnej. Warsztaty natomiast były poświęcone trenowaniu i omawianiu sposobów wspierania uczniów w radzeniu sobie ze stresem ekspozycyjnym na bazie przykładowego scenariusza zajęć, który wraz z innymi opracowaniami znalazł się w teczce materiałów poszkoleniowych. Intencją organizatorów było wyposażenie uczestników
w narzędzia pracy z uczniami szkół muzycznych, plastycznych i baletowych.
Wyniki ewaluacji szkolenia wskazują na wysokie zaspokojenie oczekiwań uczestników. Treść i sposób prowadzenia wykładu oceniono w skali od 1 do 5 na około 4,5 punktu. W opinii wszystkich uczestników udział w warsztatach, wiedzę i umiejętności zdobyte podczas szkolenia wykorzystają w praktyce, co pomoże im skuteczniej wspierać uczniów w radzeniu sobie z tremą. Szczególnie ceniono sobie uzyskane wskazówki do pracy z wychowankami, sposoby modyfikowania przekonań - „MocArty”, treści dotyczące technik oddechowych i relaksacyjnych, pracę w podgrupach nauczycieli różnych typów szkół (muzyczne, plastyczne, baletowe). W kolejnych pytaniach otwartych ankiety ewaluacyjnej akcentowano dobrą atmosferę warsztatów, właściwy dobór treści („wszystko było potrzebne”), wiele osób wskazywało na zasadność wydłużenia czasu trwania warsztatów.
Organizatorzy, a szczególnie realizatorki treści szkoleniowych dziękują uczestnikom za wszystkie uwagi i spostrzeżenia., gdyż przyczynią się one do udoskonalania ich kolejnych edycji.


TREMA - SZKOLENIE CEA DLA NAUCZYCIELI


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI
| 18.09.2016 - 15:16

MUZYKA DOSTARCZA DOZNANIA, BEZ KTÓREGO RODZAJ LUDZKI NIE MÓGŁBY ISTNIEĆ. (Konfucjusz – 551 - 479 p.n.e. )

1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Święto, które zostało ustanowione w 1975 roku z inicjatywy Yehudiego Menuhina, ówczesnego prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki UNESCO. Głównym celem tego święta jest przedstawienie muzyki w taki sposób, by była kojarzona jako dobro ludzkości oraz promocja muzyków jako tych, którzy tworzą piękno muzyki.

Tegoroczny koncert muzyki chińskiej w wykonaniu pani Anny Krysztofiak uświetni obchody Międzynarodowego Dnia Muzyki, które zaplanowaliśmy w Sieradzu na 3 października 2016 r.
Artystka wykona tradycyjne utwory muzyki chińskiej na oryginalnych instrumentach takich jak guzheng, erhu, hulusi, yueqin, yehu i guqin.
Anna Krysztofiak jest artystką Chóru Filharmonii Łódzkiej, wielokrotnie występującą jako solistka chóru oraz solistka - wokalistka w koncertach w kraju i za granicą. Posiada tytuł mgr historii sztuki i plastyka wystawiennika. Wykonuje muzykę na klawesynie, organach i violi da gamba oraz na szeregu instrumentów chińskich i japońskich. Jest jedną z dwojga Europejczyków na świecie grających muzykę nanguan i jedyną taką osobą w Europie. Kształciła się indywidualnie i na kursach mistrzowskich m.in. u Olgi Pasiecznik, Nicolasa Parle, Marka Caudle, Marka Toporowskiego, Kyoko Kubota, Lin Po Chi, Wang Xinxin oraz u innych nauczycieli w Brukseli, Quanzhou i Tajpej. Odbywała praktykę w budownictwie organowym w pracowni organmistrzowskiej Manufacture d'Orgue de Bruxelles Patrick Collon. Przez rok pełniła funkcję organisty parafii polskiej przy kościele Notre Dame de la Chapelle w Brukseli.
W jej dorobku znajdują się koncerty w kraju i za granicą (Belgia, Holandia, Luksemburg, Tajwan). Występowała jako solistka z The Harp Consort, Andrew Lawrence-King, a także z Marią Pomianowską i jej zespołem. Koncertowała na festiwalach Kolory Polski i Kręgi Sztuki.
Anna Krysztofiak brała udział w reportażach telewizyjnych dla luksemburskiego RTL-u, TVP, TV Regionalnej i TV Toya. Została nagrodzona stypendiami artystycznymi i naukowymi, w tym także stypendium rządowym Tajwanu, dzięki któremu przez trzy miesiące mogła studiować tradycyjną muzykę chińską w Taipei National University of the Arts w klasie prof. Lin Po Chi. Jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Światła w Łazienkach Królewskich w Warszawie.
Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa drzeworytu i fotografii, które zostały udostępnione przez Biuro Gospodarcze i Kulturalne Tajpej w Polsce.
Zaprezentujemy również film o herbacie, a na zakończenie pani Anna Krysztofiak zademonstruje chiński sposób parzenia herbaty. Będzie można również skosztować i poznać walory tak przygotowanego napoju.

Organizatorem Międzynarodowego Dnia Muzyki jest Towarzystwo Muzyczne FERMATA w Sieradzu, działające przy Państwowej Szkole Muzycznej I st. Od roku 2010 w organizacji koncertów pomaga finansowo Urząd Miasta Sieradza.
W przygotowaniu tegorocznego koncertu pomogło Biuro Gospodarcze i Kulturalne Tajpej w Polsce.
Patronat medialny nad przedsięwzięciem sprawować będzie rozgłośnia Nasze Radio.

Koncert odbędzie się 3 października 2016 r, o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu przy ul. Jana Pawła II 48. Bilety – cegiełki w cenie 10 zł można nabyć w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00 lub bezpośrednio przed koncertem.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.


www.nasze.fm/news,23028
wroblew.pl/index.php

Anna Krysztofiak


XIII Muzyczne Spotkania Najmłodszych Pianistów 2016
| 01.09.2016 - 14:12

Nauczyciele klas fortepianu
Szkół Muzycznych I stopnia
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu serdecznie zaprasza uczniów klas I – IV cyklu 6-letniego
i I – II cyklu 4-letniego szkół muzycznych I stopnia do udziału w XIII Muzycznych Spotkaniach Najmłodszych Pianistów, które odbędą się w dniach 16-17 grudnia 2016 r. w Sieradzu.
Formuła Spotkań wypracowana przez dwanaście poprzednich edycji stwarza niepowtarzalną atmosferę pianistycznego „świętowania” i zdobywania doświadczeń dzięki obecności i współpracy wszystkich nauczycieli, którzy przygotowali najmłodszych wykonawców.
W tej edycji Spotkań Jurorami - Gośćmi będą: prof. Andrzej Tatarski z AM w Poznaniu oraz prof. Wojciech Świtała z AM w Katowicach, którzy wystąpią również w roli wykonawców recitali. Wszyscy uczestnicy będą grać na fortepianie „Steinway & Sons” model D.
Liczymy na dobry klimat, wiele pozytywnych emocji i budujących doświadczeń tak potrzebnych naszym uczniom w ich muzycznym rozwoju.
Oczekując na twórcze i wartościowe spotkanie zapraszamy do gościnnego Sieradza.

Sieradz, 01.09.2016 r.
Dyrektor PSM I st. w Sieradzu
Andrzej Grześkowiak


Karta zgłoszenia i regulamin poniżej oraz w zakładce Informacje dla kandydatów/Dokumenty do pobrania

  MSNP 2016 Karta zgłoszenia   181.5 kB
  XIII MSNP 2016 REGULAMIN   92.776 kB

Projekt i realizacja VEGA.NET.PL
Państwowa Szkoła Muzyczna I st.
98 - 200 Sieradz | ul. Jana Pawła II 48
tel/fax +48 43 / 827 - 17 - 97
E-mail: psms@poczta.onet.pl | sekretariat@psmsieradz.pl
Internet: www.psmsieradz.pl